Pokémon Gold


Novou verzi Pokémonu Gold lze se všemi pro a proti pokládat za plnohodnotný druhý díl. Při starém zůstal herní systém, ovšem čeká na nás kompletně nové dobrodružství s hned 250 Pokémony.
Ve hře přebíráte roli nad malých chlapcem, který se chce stát tím nejlepším trenérem Pokémonu na světě. Jako start do začátku vám profesor nabídne jednoho ze tří rare Pokémonů, s nímž a speciálními poké-balls se snažíte pochytat co nejvíce volně pobíhajících Pokémonů. Čili, během hraní řešíte různé Pokémon Gold dílčí úkoly, velmi jednoduchou angličtinou konverzujete s postavami, které potkáváte, svádíte urputné souboje s ostatními trenéry, lovíte nové Pokémony a samozřejmě sledujete hlavní dějovou osu. Ta se protentokrát točí kolem záhadných vajíček, z nichž se Pokémoni líhnou.

To play this game, please, download the latest Flash player!


Get Adobe Flash player

Video návod jak nastavit, hrát, ukládat a načítat Pokémon hry:


Ovládání si nastavte dle vlastní libosti. Já si nastavuji Y pro tlačítko "a", X pro tlačítko "b". Tlačítkem "a" spouštíte rozhovory, potvrzujete, volíte pokémony apod. Tlačítkem "b" ukončujete rozhovory, odmítáte apod. Chůze je pomocí šipek. Ovládání je jednoduché, vyzkoušejte si hru a uvidíte.

Uložit pozici si můžete pomocí volby save state (F5). Pozici si uložte někam do svého počítače abyste ji mohli pomocí load state (F8) znovu nahrát.